Kredyt konsolidacyjny hipoteczny

Nieplanowany remont, okazyjny zakup samochodu, wesele, wakacje marzeń. To tylko kilka powodów, dla których Polacy sięgają po pożyczkę gotówkową. Sytuacje losowe zdarzają się każdemu. Poznaj kredyt konsolidacyjny hipoteczny.

Nadprogramowe wydatki często znacznie przewyższają, sumiennie przez lata gromadzone, oszczędności. Wtedy – chętnie – pomocą służą instytucje bankowe. Wziąć kredyt jest bardzo łatwo, dużo trudniej jest go spłacić. A gdy kredytów jest kilka? Gdy gubimy się w terminach spłat zobowiązań, a po ich spłacie w portfelu hula wiatr? Co wtedy? Jak sobie z tym poradzić?

Kredyt konsolidacyjny z zabezpieczeniem hipotecznym – rozwiązanie nie dla każdego.

Jako ekspert finansowy często spotykam klientów, którzy szukają pomocy, aby każdego miesiąca uporać się ze spłatą wielu rat. Zarówno ilość zaciągniętych zobowiązań, jak ich wysokość są problemem dla domowego budżetu. W takiej sytuacji zazwyczaj rekomenduję rozważenie kredytu konsolidacyjnego z zabezpieczeniem hipotecznym. Oczywiście nie jest to rozwiązanie dla każdego­­­. Niezbędne jest posiadanie nieruchomości z nieobciążoną hipoteką. Dla tych, którzy ten warunek spełniają, jest to dobry sposób, aby uporządkować zadłużenia, uzyskać klarowność spłaty, a nawet uzyskać dodatkową gotówkę.

Co to jest kredyt konsolidacyjny hipoteczny?

Kredyt konsolidacyjny z zabezpieczeniem hipotecznym jest zobowiązaniem finansowym zaciąganym w celu spłacenia innych kredytów bankowych lub parabankowych. Może objąć spłatę takich zadłużeń jak: kredyty gotówkowe, zadłużenie na karcie kredytowej, kredyt samochodowy, kredyt na zakup sprzętu AGD i RTV czy pożyczki „chwilówki”.

Po ich spłaceniu pozostaje jedna rata w jednej instytucji finansowej, z korzystniejszym oprocentowaniem. Spłata zazwyczaj rozciągnięta jest na dłuższy czas. Zabezpieczenie hipoteką tego zobowiązania pozwala uzyskać lepsze warunki kredytowe niż w przypadku zwykłych pożyczek gotówkowych.­

Kto może otrzymać kredyt konsolidacyjny z zabezpieczeniem hipotecznym?

Jeśli ktoś chce skorzystać z kredytu konsolidacyjnego z zabezpieczeniem hipotecznym powinien być właścicielem lub współwłaścicielem nieruchomości, której księga wieczysta nie jest obciążona wpisem do hipoteki. Dodatkowo powinien posiadać odpowiednią zdolność i wiarygodność kredytową. Bank przed udzieleniem takiego kredytu sprawdzi historię kredytową klienta w Biurze Informacji Kredytowej oraz poprosi o zaświadczenie z zakładu pracy na temat czasu i sposobu zatrudnienia oraz wysokości wynagrodzenia.

Zabezpieczenie tego kredytu nieruchomością sprawia, że klient staje się dla banku dużo bardziej wiarygodny, a kredyt obciążony jest dużo mniejszym ryzykiem. Dlatego można liczyć na:

  • niższe oprocentowanie kredytu, co przekłada się na niższą comiesięczną ratę,
  • minimalną prowizję;
  • dłuższy okres spłaty,
  • wyższą maksymalną kwotę kredytu (przekraczającą łączną sumę dotychczasowych zobowiązań), co w praktyce oznacza dodatkową gotówkę na dowolny cel.
Kredyt konsolidacyjny hipoteczny – procedura uzyskania.

Procedura uzyskania takiego kredytu przypomina postępowanie przy ubieganiu się o tradycyjny kredyt hipoteczny. Jest to zatem proces bardziej wymagający i czasochłonny, niż ten, dotyczący zwykłego kredytu gotówkowego. Dokumenty, które klient musi przedstawić to:

  • akt własności nieruchomości,
  • odpis z księgi wieczystej,
  • wycena nieruchomości wykonana przez rzeczoznawcę współpracującym z bankiem oraz
  • wpis hipoteki do księgi wieczystej.

Bank poprosi również o dokument potwierdzający tożsamość, wyciąg z konta bankowego za ostatnie trzy miesiące, a także umowy kredytowe potwierdzające zaciągnięcie i terminowe spłacanie dotychczasowych zadłużeń. Formalności jest sporo, warto jednak włożyć więcej wysiłku, by w dłuższej perspektywie odciążyć domowy budżet i zyskać stabilność finansową.

Sytuacja każdego kredytobiorcy jest inna, dlatego warto sięgnąć po opinię eksperta ds. finansów. Więcej informacji na ten temat udzielę na spotkanie, na które serdecznie zapraszam. Moje usługi są bezpłatne.

Podejmujcie przemyślane decyzje finansowe – to ważne dla Waszych domowych budżetów.

Marzena Krupińska

Swoje marzenia i potrzeby realizujemy najchętniej w miejscu, w który czujemy się szczęśliwi.

Kategorie

Wystaw opinię

Opinie Google

Potrzebujesz finansowania?

Kontakt

Skontaktuj się ze mną

Umów się na bezpłatne konsultacje

O MNIE

Ekspert finansowy, Agent nieruchomości, Coach i Manager w jednej osobie.
Polityka prywatności

KONTAKT

ul. Noniewicza 89A/112
16-400 Suwałki, Polska
Masz pytania? Zadzwoń.
+48 511 433 260
Wspierają mnie
Kobaltowy agencja prdoslownie copywriterrynek pro

Copyright © Marzena Krupińska. All Rights Reserved.
Zaprojektowane przez: ZANAMER.pl - Strony internetowe dla biznesu.

crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram