Powered by Spearhead Software Labs Joomla Facebook Like Button

Ubezpieczenia

Polisy na życie to produkt, który powinien posiadać każdy człowiek odpowiedzialny nie tylko za siebie. To zabezpieczenie dla naszych najbliższych, w przypadku naszej śmierci.

Ubezpieczenie na życie to produkt, o którym rozmawia się najtrudniej. To jednak pokazuje jakie emocje związane są z tym produktem. Tym większą uwagę powinniśmy przykładać do tego tematu. Samo posiadanie polisy to jednak nie wszystko, bardzo ważna jest Suma Ubezpieczenia, na którą posiadasz polisę. Jeżeli chcesz poznać szczegóły, chętnie je z Tobą omówię.

Wielu z nas posiada polisę na życie. Zdecydowana większość niestety z błędnie dobraną sumą ubezpieczenia. Suma ubezpieczenia to kwota, która zostanie przekazana wskazanym przez Ciebie osobom, w przypadku Twojej śmierci. Czy masz pewność, że suma Twojego ubezpieczenia jest odpowiednio dobrana?

Odpowiednio dopasowana suma ubezpieczenia powinna uwzględniać kilka elementów. Podstawowym z nich są duże zobowiązania jakie pozostaną do spłaty po Twojej śmierci. Oczywistymi stają się wszelkiego rodzaju zobowiązania hipoteczne, ale czy zastanawiałeś się nad kredytem samochodowym? Możliwe, że on też powinien być spłacony jednorazowo.

Ubezpieczenie na życie jest bardzo istotne, szczególnie przy posiadaniu wysokich zobowiązań, np. kredytu hipotecznego. Banki wymagają tego w ramach obowiązkowego zabezpieczenia udzielonego kredytu. Skoro banki w ten sposób zabezpieczają swoje ryzyko, to oczywiste jest, że taka polisa powinna stać się również zabezpieczeniem interesów Twoich najbliższych.

Kolejnym elementem, szczególnie istotnym, jeżeli jesteś jedynym żywicielem rodziny jest zapewnienie utrzymania ciągłości swoich dochodów, przynajmniej na okres dwunastu miesięcy po Twojej śmierci. Rodzina musi mieć czas na zbudowanie sobie życia od nowa w nowych realiach.

Nie powinieneś też zapomnieć o celach w przyszłości, które chciałbyś aby zrealizowane zostały nawet po Twojej śmierci. Takich potrzeb może być wiele, ale najlepszym przykładem są studia Twoich małych jeszcze dzieci.